Çevre Hizmetimiz

Anasayfa » Çevre Hizmetimiz

Sera gazı salınımlarının hesaplanması

Decarbonia algoritması, üretim, nakliye ve atık yönetimi dahil olmak üzere bir ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca oluşan direkt sera gazı salınımlarını hesaplamak için kullanılır. Bu salınımlar, küresel ısınma potansiyeline göre eşdeğer karbon dioksit (CO₂) miktarına dönüştürülür. Örneğin, bir gram diazot oksit (N₂O), 298 gram CO₂’ye eşittir. Sera gazı salınımlarını ürün bazında doğru bir şekilde ölçerek ve dönüştürerek, Decarbonia son tüketici ve işletmelerin karbon ayak izini hesaplama ve azaltma adımlarını atmalarına yardımcı olur.

Adınıza Karbon Kredilerinin Satın Alınması ve Kullanımdan Kaldırılması

Yaptığınız alışverişin karbon ayak izini Decarbonia üzerinden dengelemeyi seçerseniz, küresel ortaklarımız tarafından onaylanmış akredite projelerden sepetinizin karbon ayakizine eşdeğer miktarda karbon kredisi satın alınır ve kullanımdan kaldırılır, yani bir daha ticaret veya satışı yapılamaz. Satın alınan krediler, sürdürülebilir enerji ve karbon azaltma projelerini desteklemek için kullanılır.

Decarbonia hizmetimiz aracılığıyla satın alınan her karbon dengeleme siparişi için, siparişe özel bir seri numarası iletiriz. İlettiğimiz seri numarasını kullanarak kullanımdan kaldırılan karbon miktarını kontrol etmek ve doğrulamak için ilgili karbon doğrulama platformunu ziyaret edebilirsiniz. Hizmetimiz aracılığıyla doğrulanmış karbon dengeleme projelerini destekleyerek, karbon ayak izinizin etkili bir şekilde sıfırlandığından emin olabilir ve hepimiz için daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya yardımcı olabilirsiniz.