Nasıl Çalışır?

Anasayfa » Nasıl Çalışır?

 

Karbon ayak izi sıfırlanmış alışveriş deneyimi

Günlük hayatımızda tükettiğimiz her ürün veya hizmetin bir karbon ayakizi vardır. Karbon ayakizi, bir ürünün üretiminde, taşınmasında ve imhasında üretilen sera gazlarının miktarını ölçen bir birimdir.

Tüm satılan ürünlerin, teslimat dahil olmak üzere, karbon ayak izini gerçek zamanlı hesaplayarak yüksek kaliteli karbon kredileri satın alma yoluyla son tüketicilerin alışveriş deneyimlerini karbon nötr hale getirmelerine olanak tanır.

Son tüketici karbon ayakizini dengelemeyi tercih ederse her alışveriş için satın alınan karbon dengeleme kredileri bir seri kodu ile kendisine iletilir ve karbon doğrulama platformları üzerinden doğrulanabilir.

Karbon ayakizi dengeleme seçeneği son tüketicilerinize alışveriş deneyimi sırasında alışveriş sepetinde sunulur.

Ayrıca, bir tedarikçi karbon nötr ürünler sunuyorsa, Decarbonia API bunu dikkate alır ve yalnızca teslimatın karbon dengeleme ücretini hesaplar ve önerir.

Yaklaşımımız, son tüketicilere, satın aldıkları ürünlerin karbon etkisini bilinçli bir şekilde seçmek ve karbon ayak izlerini azaltmak için adımlar atmalarını sağlar.

Karbon kredisi satın alımı

Küresel ortaklarımız tarafından onaylanmış akredite projelerden karbon kredileri satın alıp kullanımdan kaldırıyoruz. Karbon kredileri, Decarbonia API algoritmamız tarafından veri tabanımızdabelirlenen miktar için satın alınır. Decarbonia hizmetimiz aracılığıyla satın alınan her karbon dengeleme siparişi için, siparişe özel bir seri numarası iletiriz.

Müşterileriniz, ilettiğimiz seri numarasını kullanarak kullanımdan kaldırılan karbon miktarını kontrol etmek ve doğrulamak için ilgili karbon doğrulama platformunu ziyaret edebilirler.

Bu süreç, müşterilerin satın almalarından kaynaklanan karbon salınımlarını dengeleyerek, daha çevre dostu seçimler yapmalarına yardımcı olur. Bu tür girişimler, çevre sorunları ve iklim değişikliği hakkında farkındalığı artırabilir ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.