KARBON DENGELEME

Karbon Dengeleme Projelerimiz

Image
ImageImageImageImage
Image
Image
Image
Image
NEDİR?

En yalın tanımıyla karbon dengeleme

Gezegene salınan karbon miktarını azaltmayı ya da salınmış olan karbonu yakalamayı hedefleyen karbon dengeleme projelerine, meydana gelmesine neden olduğunuz karbon oranında destekte bulunmaktır.

Bu destek, karbon dengeleme sertifikası satın alınarak sağlanır ve 1 karbon dengeleme sertifikası atmosfere salınan 1 ton karbon emisyonuna eşdeğerdir.

Image
NE YAPIYORUZ?

Tüketimin gezegenimiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak isteyen kişi ve kuruluşların çözüm ortağıyız.

Yalnızca karbon ayak izi hesaplamalarında değil, karbon ayak izinizi dengeleme aşamasında da yanınızdayız. Karbon dengeleme ekosistemindeki uluslararası iş birliklerimizle, güncel karbon dengeleme projelerini düzenli olarak tarayarak kaynaklarınızı en uygun maliyetlerle, etkin karbon dengeleme projelerine aktarmanıza yardımcı oluyoruz.

Karbon ayak izinizin hesaplanması, karbon azaltım hedefleriniz ve aksiyonlarınızın belirlenmesi, karbon nötr olma hedefinize yönelik dengelenecek miktarın belirlenmesi, kaynakların doğru karbon dengeleme projelerine aktarılması ve yapılan katkının sertifikalandırılması aşamalarında hizmet sunuyoruz.

Karbon dengeleme miktarınızı, uluslararası Karbon Tescil Platformları tarafından sağlanan resmi sertifikalar ile belgelendiriyoruz.

Aktif olarak çalıştığımız Sertifikasyon kuruluşlarını tanıyın.

ImageImage

Voluntary Carbon
Credits

Gold Standard ve Verra onaylı gönüllü karbon dengeleme projelerine kaynak aktarımı sağlayarak, Kapsam 1, Kapsam 2 ve Kapsam 3 karbon ayak izinizi dengeliyoruz.
Image

Interstate Renewable Energy Council

Kapsam 2 karbon ayak izini dengelemeye yönelik karbon dengeleme kredisi temininde Interstate Renewable Energy Council ile çalışıyoruz.
Image

Certified Emission Reduction

Kyoto Protokolü çerçevesinde düzenlenen sertifikalı karbon dengeleme kredilerinin satın alınmasında Birleşmiş Milletler ile çalışıyoruz. Kapsam 1, Kapsam 2 ve Kapsam 3 karbon ayak izinizi Birleşmiş Milletler aracılığıyla dengeliyoruz.

Portföyümüzdeki Bazı 
Projeler

Image

HİNDİSTAN

10 MW Biyokütleye dayalı Enerji santrali, Pencap

Proje, fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltıyor, metan salınımını önlüyor. 10 yıllık CO2 emisyon azaltımı 582.210 ton olarak tahmin ediliyor. Tesis, yerel istihdama, iş fırsatlarına ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunuyor.
Image

GÜNEY KORE

Sürdürülebilir Rüzgar Enerjisi Projesi, Samdal

Samdal Rüzgar Enerjisi Projesi, zararlı gazlar yaymadan her yıl binlerce eve elektrik sağlayabilen 11 türbinden oluşuyor. Bu proje çevresel faydalarının izlenmesine yardımcı olan bir şirket olan ECOEYE tarafından desteklenmektedir.
Image

ÇİN

50MW Hidroelektrik Genişletme Projesi, Sanjiangkou

Bu proje, terkedilmiş su kaynaklarının değerlendirilmesini amaçlamaktadır. Üretilen elektrik, Orta Çin Enerji Şebekesindeki kömür yakıtlı enerji üretiminin yerini 
alarak sera gazı emisyonlarını azaltıyor.