ÇÖZÜMLERİMİZ

Karbon-Nötr Alışveriş

Bu kitleye aradıkları karbon-nötr alışveriş fırsatını sunmayı hiç düşündünüz mü?

Tükettiğimiz her ürün ve hizmetin bir karbon ayak izi ve gezegenimize bir maliyeti vardır. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak isteyen bir kitle tüketimden kaynaklı karbon ayak izini dengeleyerek çevresel etkilerini azaltmanın yollarını aramakta.
Image
Image

Decarbonia API

1.000’i aşkın ürün ve hizmet kategorisine sahip geniş veri tabanıyla Decarbonia API, atık yönetimi, kargo teslimatı, enerji yönetimi gibi faktörleri de dahil ederek satın alınan ürün ve hizmetlerin karbon ayak izini ve dengeleme maliyetini hesaplar.
Image

Anında Ödeme

Hesaplanan karbon ayak izi ve dengeleme bedeli, alışveriş sırasında eş zamanlı olarak gösterilir. Bu tutarın kuruluşunuz, müşterileriniz veya paylaşımlı olarak ödeyerek müşterilerinize karbon-nötr alışveriş deneyimi yaşatabilirsiniz.
Image

Karbon Dengeleme ve Sertifikalandırma

Alışveriş sırasında yapılan ödemeler birleştirilerek en uygun maliyetlerle, etkin karbon dengeleme projelerinde kullanılmak üzere Proje Sahiplerine veya Karbon Tescil Platformlarına aktarılır ve resmi karbon dengeleme sertifikalarınız Sürdürülebilirlik Raporunuzda kullanılmak üzere kuruluşunuza iletilir.
NEDEN KULLANMALISINIZ?

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak, karbon ayak izimizi azaltmamız gerekiyor.

Türkiye’de çevre bilinci ve karbon ayak izi farkındalığı her geçen gün artıyor. Kendilerine karbon-nötr alışveriş deneyimi sunan firmaları tercih etme eğiliminde olan kişiler arasında sizin de müşterileriniz var. Decarbonia API size hem mevcut müşterileriniz ile ticari bağınızın ötesinde kalıcı etik bir bağ kurmak hem de yeni müşteriler kazanmak için bir fırsat sunuyor.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde aktif olarak kullanılan karbon nötr alışveriş sistemleri çok yakında ülkemizde de yaygınlaşacak. Bu geçiş sürecinde dönüşüme liderlik eden kuruluşlar, takip edenler ve uyum sağlayamayıp geride kalanlar olacak.

Bu süreçte çevresini ve geleceğini önemseyen, sorumluluk sahibi lider firmalar arasında yer alarak rekabet avantajı sağlar ve gerçek bir fark yaratabilirsiniz.

DECARBONİA

Diğer Çözümlerimizi Keşfedin