ÇÖZÜMLERİMİZ

Karbon-Nötr Finans

Karbon-nötr bankacılık liderleri arasında yerinizi alarak üstlendiğiniz sosyal sorumluluğu ve topluma sağladığınız somut faydaları gösterin. Müşterilerinize karbon-nötr bir yaşam fırsatı sunun.

Tüm banka, ödeme sistemleri ve cüzdan ürünlerinin dijital kayıt sistemine entegre olabilen API bazlı ürünümüz müşterilerinizin yaptığı her ödemenin karbon ayak izini anlık ve otomatik olarak hesaplar.

Image
Image

Hesaplama

Kredi kartı, banka kartı ve elektronik cüzdan ile yapılan tüm ödemeleri kategorisel olarak analiz eder ve kendi geliştirdiğimiz algoritmalarımız ile karbon ayak izini hesaplarız.
Image

Raporlama ve Dengeleme

Hesapladığımız karbon ayak izi verilerini kuruluşunuzla transaksiyon bazında anlık veya belirleyeceğiniz frekansta paylaşırız ve dilerseniz ortaya çıkan karbon ayak izini istediğiniz oranda en uygun maliyetle dengeleriz.
Image

Sertifikalandırma

Yeşil karbon dengeleme projelerine yaptığınız tüm katkıları resmi sertifikalarla Sürdürülebilirlik Raporunuzda kullanabileceğiniz şekilde belgelendiririz.
NEDEN KULLANMALISINIZ?

İklim krizinin ciddiyetinin anlaşılmasıyla birlikte karbon dengeleme kavramı da gündemimizde önemli bir yer tutmaya başladı.

Pek çok kişi kendi karbon ayak izi ile ilgili bireysel önlemler alsa da en büyük sorumluluğu işletmelerin alması gerektiğini düşünüyor. Hem teknolojik olanakları hem de maddi kaynakları bakımından güçlü kuruluşlar olarak değerlendirilen finans kuruluşları da bu beklentinin odağında yer almakta.

Karbon-nötr bankacılık uygulamalarına geçerek gezegenimizin geleceğine katkıda bulunabilir ve en başta müşterileriniz olmak üzere tüm toplumun sosyal sorumluluk beklentilerine karşılık verebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz dönüşüm döneminde, karbon-nötr bankacılık liderleri arasında yer alarak toplumun dikkatini çeker ve gezegenimizin geleceğine duyarlı tüketicilerin kuruluşunuzu tercih etmesini sağlarsınız.